Tiskové zprávy

Moravskoslezský energetický klastr (MSEK) úspěšně ukončuje svůj projekt v rámci operačního programu Podnikání a inovace

19.7.2012

Realizace projektu Rozšíření činností energetického klastru a posílení spolupráce mezi firemním sektorem, vědecko-výzkumnými a vysokoškolskými institucemi v rámci operačního programu Podnikání a inovace, Spolupráce – Klastry probíhala v období 1.8.2009 – 31.7.2012…

V rubrice: Tiskové zprávy

Energetici dokončují podklady pro novou energetickou koncepci kraje

17.7.2012

Cílem projektu Energeticky nezávislý kraj je v prvé fázi zmapovat zdroje energií, naši stávající a budoucí energetickou potřebu a navrhnout novou energetickou koncepci s ohledem na budoucí rozvoj Moravskoslezského kraje. Jedná se o doposud největší projekt, na kterém Moravskoslezský energetický klastr (MSEK) pracuje…

V rubrice: Tiskové zprávy

Moravskoslezský energetický klastr bude vyrábět 3 druhy energií najednou

12.7.2012

Moravskoslezský energetický klastr (MSEK), který mimo jiné připravuje novou energetickou koncepci kraje, hlásí, že nově připravuje k uvedení do provozu zařízení, které bude vyrábět tři druhy energií najednou. Odborně se takovéto výrobě říká trigenerace…

V rubrice: Tiskové zprávy

Projekt Energeticky nezávislý kraj hledá řešení proti tzv. blackoutu

4.7.2012

Cílem projektu Energeticky nezávislý kraj je v prvé fázi zmapovat zdroje energií, naši stávající a budoucí energetickou potřebu a navrhnout novou energetickou koncepci s ohledem na budoucí rozvoj Moravskoslezského kraje. Jedná se o doposud největší projekt, na kterém Moravskoslezský energetický klastr (MSEK) pracuje.

V rubrice: Tiskové zprávy

Energetici se sejdou na Čeladné. Pracují na koncepci „Energeticky nezávislého kraje“

21.6.2012

Cílem projektu Energeticky nezávislý kraj je v prvé fázi zmapovat zdroje energií, naši stávající a budoucí energetickou potřebu a navrhnout novou energetickou koncepci s ohledem na budoucí rozvoj Moravskoslezského kraje.

V rubrice: Tiskové zprávy

Nová laboratoř dokáže změřit, jestli není v odpadním plynu příliš oxidů dusíku a čpavku

8.12.2010

Nové zařízení budou moci využívat nejen členové Moravskoslezského energetického klastru, ale i případní další zájemci

V rubrice: Tiskové zprávy

Vzduch ve školách zlepší rekuperační jednotky

30.11.2010

Čistý a čerstvý vzduch v moravskoslezských školách by mohly i v době smogu zajistit tzv. rekuperační jednotky. Zároveň školy ušetří za topení. Studie možné instalace těchto zařízení do škol začal zpracovávat Moravskoslezský energetický klastr.

V rubrice: Tiskové zprávy

Ostrava: Jak zajistit, aby děti ve třídách nedýchaly vzduch plný škodlivin

25.11.2010

Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji i informace o možnostech větrání ve školních třídách budou mimo jiné tématy semináře, který se poslední listopadový čtvrtek dopoledne (od 9 do 12.30 hodin) uskuteční v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu.

V rubrice: Tiskové zprávy

Podaří se zlepšit vzduch ve školách?

22.11.2010

Ostrava – Školy v Moravskoslezském kraji mohou zjistit, jak náročné by bylo zlepšit vzduch ve třídách hlavně v zimním období. Pomohly by jim takzvané rekuperační jednotky, díky nimž by se v době smogu nemuselo vůbec větrat. Nejvhodnější systém využití odpadního tepla pomůže školám zdarma vybrat Moravskoslezský energetický klastr, který dokončuje pilotní studii pro první školu.

V rubrice: Tiskové zprávy

Rekuperace by mohla zlepšit vzduch v moravskoslezských školách

19.11.2010

Školy v Moravskoslezském kraji mohou zjistit, jak náročné by bylo zlepšit vzduch ve třídách hlavně v zimním období. Pomohly by jim takzvané rekuperační jednotky, díky nimž by se v době smogu nemuselo vůbec větrat. Nejvhodnější systém využití odpadního tepla pomůže školám zdarma vybrat Moravskoslezský energetický klastr, který dokončuje pilotní studii pro první školu. Novinářům dnes projekt představili členové klastru.

V rubrice: Tiskové zprávy

1. stránka z celkem 41234

Česky | English